”USTA” BİGADİÇ’TE TİYATRO SEVERLERLE BULUŞTU

”USTA” BİGADİÇ’TE TİYATRO SEVERLERLE BULUŞTU

Sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez’in yazıp yönettiği 2. Abdülhamid Han’ın hayatını konu alan “Usta” adlı tiyatro oyunu, Bigadiç’te sahnelendi. Bigadiç Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik, Uğur Mumcu Parkı Çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleştirildi. Sultan 2. Abdülhamid Han’ın, şehzadelik döneminden hayatının son günlerine kadar olan sürecin anlatıldığı oyun, beğeniyle izlendi. Oyunda, Ahmet Yenilmez’in canlandırdığı 2. […]

05 Aralık 2019 Perşembe - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez’in yazıp yönettiği 2. Abdülhamid Han’ın hayatını konu alan “Usta” adlı tiyatro oyunu, Bigadiç’te sahnelendi.

Bigadiç Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik, Uğur Mumcu Parkı Çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Sultan 2. Abdülhamid Han’ın, şehzadelik döneminden hayatının son günlerine kadar olan sürecin anlatıldığı oyun, beğeniyle izlendi.

Oyunda, Ahmet Yenilmez’in canlandırdığı 2. Abdülhamid Han’ın küçük yaşlarda annesini kaybetmesinin verdiği eleme rağmen hayata tutunma azmi ve ülkesinin bekası için yaptığı fedakarlıklar anlatıldı.

Tek perdelik tiyatro oyunu, Bigadiç Kaymakamı Ercan Çiçek, Belediye Başkanı İsmail Avcu, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Saran, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Efe, AK Parti İlçe Başkanı Neşet Akbıyık, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar tarafından izlendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül