KAYMAKAM ÇİÇEK’İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

KAYMAKAM ÇİÇEK’İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Bigadiç Kaymakamı Ercan çiçek, Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kaymakam Çiçek, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında şu ifadelere yer verdi, ”Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 24 Kasım 1928 tarihinde “Millet Mektepleri Başöğretmenliği”ni kabul etmesi sebebiyle ATATÜRK’ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981 yılından beri her yıl 24 Kasım’da “Öğretmenler Günü”nü kutlamaktayız. Büyük Önder ATATÜRKün; […]

24 Kasım 2019 Pazar - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Bigadiç Kaymakamı Ercan çiçek, Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Çiçek, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında şu ifadelere yer verdi, ”Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 24 Kasım 1928 tarihinde “Millet Mektepleri Başöğretmenliği”ni kabul etmesi sebebiyle ATATÜRK’ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981 yılından beri her yıl 24 Kasım’da “Öğretmenler Günü”nü kutlamaktayız.

Büyük Önder ATATÜRKün; “Milleti kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet namını almak istidadını keşfetmemiştir.” sözü, öğretmenlik mesleğinin önemini ortaya koymaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan bütün öğretmenlerimizi ve eğitimcilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, başta İlçemizde görev yapan öğretmenlerimiz olmak üzere tüm öğretmenlerin bu anlamlı gününü en içten duygularımla tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül