Çanakkale Şehitleri Gezici Müzesi Bigadiç’te

Çanakkale Şehitleri Gezici Müzesi Bigadiç’te

Çanakkale Savaşı’nı anlatan ‘Çanakkale Şehitleri Gezici Müzesi’ Dörteylül Ortaokulu’nun daveti üzerine Bigadiç’e gelerek öğrencilerin ziyaretine açıldı. Çanakkale Savaşı’nı anlamak ve anlatmayı hedefleyen gezici müzede, savaşta kullanılan araçlar, toplar, askerlere ait kıyafetler, kılıçlar ve fotoğraflar yer alıyor. Ziyarete açılan müzedeki savaştan kalma orijinal şarapnel parçaları, mermiler, top gülleri, silahlar ve gülleler öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. […]

09 Ekim 2019 Çarşamba - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Çanakkale Savaşı’nı anlatan ‘Çanakkale Şehitleri Gezici Müzesi’ Dörteylül Ortaokulu’nun daveti üzerine Bigadiç’e gelerek öğrencilerin ziyaretine açıldı.

Çanakkale Savaşı’nı anlamak ve anlatmayı hedefleyen gezici müzede, savaşta kullanılan araçlar, toplar, askerlere ait kıyafetler, kılıçlar ve fotoğraflar yer alıyor. Ziyarete açılan müzedeki savaştan kalma orijinal şarapnel parçaları, mermiler, top gülleri, silahlar ve gülleler öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

Dörteylül Ortaokulu Müdürü Hasan Şayık, ”Şehit Yakınları, Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Federasyonuna bağlı Önce Vatan 1915 Çanakkale Şehitleri Gezici Savaş Müzesi Dörteylül Ortaokulunun daveti üzerine bugün okulumuza geldi. Mukaddes şehitlerimizin ve gazilerimizin kanlarıyla bizlere emanet edilen bu şanlı vatanın müdafaasında kullanılan ve o döneme ait 4000 adet eser ile görsel objeler gezici müzede sergilendi. Okulumuz öğrencileri gezici müzeye büyük bir ilgi gösterdi” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül