BİGADİÇ’TE 4 OKULA Z-KÜTÜPHANE YAPILACAK

BİGADİÇ’TE 4 OKULA Z-KÜTÜPHANE YAPILACAK

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ve Milletvekili Belgin Gökçe Uygur’un girişimleri sonucu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Bigadiç’te Dörteylül Sıtkı Sinan İlkokulu, Bigadiç Anadolu Lisesi, Kuvayi Milliye Anadolu Lisesi ve Işıklar Ortaokulu’na Z-Kütüphane yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nca oluşturulacak Z Kütüphane modelinde internet hizmeti ve temel eserler bulunuyor. Özellikle, öğrencilerin ödevlerini hazırlama ve çıktı alma imkanının sunulduğu […]

30 Ocak 2020 Perşembe - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ve Milletvekili Belgin Gökçe Uygur’un girişimleri sonucu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Bigadiç’te Dörteylül Sıtkı Sinan İlkokulu, Bigadiç Anadolu Lisesi, Kuvayi Milliye Anadolu Lisesi ve Işıklar Ortaokulu’na Z-Kütüphane yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca oluşturulacak Z Kütüphane modelinde internet hizmeti ve temel eserler bulunuyor. Özellikle, öğrencilerin ödevlerini hazırlama ve çıktı alma imkanının sunulduğu Z Kütüphaneden; Dörteylül Sıtkı Sinan İlkokulu, Bigadiç Anadolu Lisesi, Kuvayi Milliye Anadolu Lisesi ve Işıklar Ortaokulu öğrencileri faydalanacak.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Gökçe Uygur, ”
Bigadiç’te 4 okulumuza Z-Kütüphane yapılması için Bakan Yardımcımızdan söz aldık. Yeni nesil bu kütüphanelerin okullarımızda artırılması hususundaki talebimizi son derece olumlu karşılayan Bakan Yardımcımız Mahmut Özer’e desteğinden ötürü teşekkür ederiz. Çocuklarımızın eğitimlerine önemli katkıda bulunacak bu kütüphanelerin ilçemize kazandırılmasından dolayı mutluyum” dedi.

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, ”İstikbalimiz olan gençlerimizin kitaplarla arkadaş ve hatta dost olmaları gerektiğine inanıyorum. Amacımız gençlerimize okuma, araştırma, sorgulama alışkanlığı kazandırıp geleceğe hazırlamaktır” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül