BİGADİÇ’E TÜRKİYE’NİN İLK TERMAL UYGULAMA OTELİ YAPILIYOR

BİGADİÇ’E TÜRKİYE’NİN İLK TERMAL UYGULAMA OTELİ YAPILIYOR

Türkiye’de ilk kez açılacak olan Termal Uygulama Oteli Bigadiç’e yapılacak. Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu’nun, Milletvekili Belgin Gökçe Uygur ile birlikte Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer’e konuyla ilgili yaptıkları ziyarette Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bağlı olarak bir Termal Uygulama Oteli yapılması girişimleri olumlu sonuç verdi. Bigadiç’te yapımı devam eden Millet Bahçesi mevkiinde […]

30 Ocak 2020 Perşembe - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Türkiye’de ilk kez açılacak olan Termal Uygulama Oteli Bigadiç’e yapılacak.

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu’nun, Milletvekili Belgin Gökçe Uygur ile birlikte Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer’e konuyla ilgili yaptıkları ziyarette Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bağlı olarak bir Termal Uygulama Oteli yapılması girişimleri olumlu sonuç verdi.

Bigadiç’te yapımı devam eden Millet Bahçesi mevkiinde Belediyeye ait olan arsaya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan Termal Uygulama Oteli 2020 yılı yatırım programına alındı.

Termal Uygulama Oteli hem Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin mesleki uygulamalar konusunda daha da gelişmesine hem de bölgede turizm açısından büyük katkı sağlayacak. Bu Termal Uygulama Oteli sayesinde öğrencilere mesleki yeterlilikler kazandırılarak hem Bigadiç’te hem de çevre ilçelerde bulunan termal turizm tesislerinde istihdamları sağlanarak, aranan vasıflı personel ihtiyacı da karşılanmış olacak.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Gökçe Uygur, ”Geçtiğimiz günlerde yapılacağı alanda incelemelerde de bulunduğumuz Termal Uygulama Oteli 10 bin metrekare alan içerisinde son derece kapsamlı bir Otel olacak. İçerisinde kongre amaçlı salonlar, termal alanlar, sosyal tesisler, termal ve yarı olimpik yüzme havuzu bulunacaktır. Termal Uygulama Oteli’nin, Sağlık ve Termal Turizm hizmeti yanında Kongre Turizmi hizmeti de verecek olması ilimize büyük bir değer katacaktır. Termal Uygulama Oteli’nin yapılması hususunda emeklerimizin karşılığını almaktan ve böyle bir projenin Balıkesir’e kazandırılmasından büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, ”Türkiye’de ilk kez İlçemize açılacak olan Termal Uygulama Oteli tesislerinin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer’e, AK Parti Balıkesir Milletvekillerimiz Sayın Adil Çelik’e, Sayın Belgin Gökçe Uygur’a, Sayın Yavuz Subaşı’na, Sayın Mustafa Canbey’e, Sayın Pakize Mutlu Aydemir’e, Balıkesir AK Parti İl Başkanımız Sayın Ekrem Başaran’a ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz’a canı gönülden teşekkür ederim” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül